Podcast System CGM – nowe możliwości ciągłej obserwacji i interpretacji wartości glikemii. Dlaczego to tak ważne?

Dzień dobry,
Przesyłam zaproszenie do wysłuchania podcastu System CGM – nowe możliwości ciągłej obserwacji i interpretacji wartości glikemii. Dlaczego to tak ważne?
Rozmowa odbyła się w ramach programu edukacyjnego dla pielęgniarek diabetologicznych i pielęgniarek POZ. Patronat honorowy nad programem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Patronat merytoryczny Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej. Partnerem programu edukacyjnego jest Genexo.

Link do wysłuchania podcastu poniżej:

https://www.edukacjapacjenta.pl/programy/aktualnosci/genexo/nowe-mozliwosci-ciaglej-obserwacji

Informacja do ewentualnego wykorzystania:

Systemy ciągłego monitorowania glikemii (CGM) stają się standardem w kontrolowaniu cukrzycy. Zastosowanie nowoczesnych systemów monitorowania glikemii w czasie rzeczywistym, które sygnalizują i ostrzegają alarmami przed zbliżającą się hipoglikemią, pozwalają chorym na uzyskanie lepszego wglądu w zmienność glikemii oraz poprawiają poczucie kontroli i bezpieczeństwa.
Rodzaje i wskazania do stosowania systemów ciągłego monitorowania glukozy we krwi, perspektywy rozwoju i potencjalne ograniczenia związane z użytkowaniem systemów CGM oraz strategie na włączenie ich wyników do ogólnego monitorowania zdrowia pacjenta omówi dr n. o zdr. Beata Stepanow, prezes SED w rozmowie z dr hab. n. med. Katarzyną Cyganek, diabetologiem z Pracowni Zaawansowanych Technologii Diabetologicznych UJ CM.

Share This