Skip Navigation
 


Archiwum

 

MZ: w październiku szpitale otrzymają dodatkowe środki dla pielęgniarek

Resort zdrowia zapewnia, że jeszcze w październiku świadczeniodawcy będą mogli otrzymać dodatkowe środki na świadczenia pielęgniarskie, w wysokości należnej od 1 września br. Zdaniem pielęgniarek wzrost wynagrodzeń proponowany przez resort jest zbyt niski.

(...)

Informacja ze spotkania roboczego przedstawicieli środowiska pielęgniarek nefrologicznych w biurze Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w dniu 24 lutego 2015 r.

Spotkanie zorganizowane zostało na zaproszenie Grażyny Rogali-Pawelczyk, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie - Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych

Pismo do Prezesa Rady Ministrów

Pismo Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych do Prezesa Rady Ministrów - Pana Donalda Tuska.

Odpowiedź z MZ w sprawie powołania Konsultanta Krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa środowiska nauczania i wychowania

Odpowiedź z MZ w sprawie powołania Konsultanta Krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa środowiska nauczania i wychowania

Treść pisma do pobrania

Stanowisko Nr 15 NRPiP z dnia 4 grudnia 2013

Stanowisko Nr 15 Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 4 grudnia 2013 r.

dotyczące projektu zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej

Pełny tekst do pobrania tutaj

Konferencja pt. ,,Wzmacnianie kompetencji we współpracy z lekarzem i pacjentem”

Szanowni Państwo,
8 czerwca 2017 roku zapraszamy do Katowic na II edycję konferencji pt. ,,Wzmacnianie kompetencji we współpracy z lekarzem i pacjentem” poświęconej aktualnym wyzwaniom rynkowym i organizacyjnym w praktyce zawodowej pielęgniarek i położnych. Organizatorem wydarzenia jest czasopismo OSOZ Polska.(..)

Ogólnopolska konferencja „PIELĘGNIARSTWO PEDIATRYCZNE – NOWE WYZWANIA”

Szanowni Państwo,
w załączeniu przesyłam zaproszenie na konferencję „PIELĘGNIARSTWO PEDIATRYCZNE – NOWE WYZWANIA” która odbędzie się w Ostródzie w dniach 12-13 czerwiec 2017 r.

Konferencja "Nowe perspektywy sprawowania opieki przez położną nad kobietą w ciąży i nowo narodzonym dzieckiem w kontekście świadczeń finansowanych przez NFZ"

Szanowni Państwo,
w załączeniu przesyłamy Zaproszenie na konferencję "Nowe perspektywy sprawowania opieki przez położną nad kobietą w ciąży i nowo narodzonym dzieckiem w kontekście świadczeń finansowanych przez NFZ".
Konferencja odbędzie się 26.04.2017r. 10:00 w Warszawie.

V JUBILEUSZOWA KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA z cyklu: „Bydgoskie Spotkania Położnych”

Szanowni Państwo
w załączeniu zamieszczamy informacje dotyczące V JUBILEUSZOWEJ KONFERENCJI NAUKOWO-SZKOLENIOWEJ z cyklu: „Bydgoskie Spotkania Położnych” z okazji KRAJOWEGO DNIA POŁOŻNYCH Pt.: „Opieka nad kobietą i jej rodziną w praktyce współczesnej położnej”.
Konferencja odbędzie się w Bydgoszczy 26 maja 2017 roku.
Szczegóły w załączniku.

Debata poświęcona problemom współczesnego pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce

w najbliższy poniedziałek, 27 marca br. w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie odbędzie się Debata poświęcona problemom współczesnego pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce.
Organizatorem debaty jest Departament Pielęgniarek i Położnych Ministerstwa Zdrowia przy współudziale Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zachęcam Państwa do przekazania informacji o Debacie pielęgniarkom i położnym z Państwa Okręgowej Izby. Są jeszcze wolne miejsca.
Wystarczy wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie Ministerstwa Zdrowia: http://www.mz.gov.pl/system-ochrony-zdrowia/kadra-medyczna-i-ksztalcenie/pielegniarki-i-polozne/debata/

KONFERENCJA PIELĘGNIARSKIEJ KADRY KIEROWNICZEJ„ZARZĄDZANIE OPIEKĄ PIELĘGNIARSKĄ W PODMIOTACH LECZNICZYCH

KONFERENCJA PIELĘGNIARSKIEJ KADRY KIEROWNICZEJ„ZARZĄDZANIE OPIEKĄ PIELĘGNIARSKĄ W PODMIOTACH LECZNICZYCH – UWARUNKOWANIA PRAWNE, A WYZWANIA PRAKTYKI”SZKOŁA LIDERÓW POLSKIEGO TOWARZYSTWA PIELĘGNIARSKIEGO

Uroczysta gala finału XII Konkursu Pielęgniarka Roku 2016

Szanowni Państwo,
w załączeniu program uroczystej gali finału XII Konkursu Pielęgniarka Roku 2016.

XII Konferencja " Pacjent, pielęgniarka-partnerzy w działaniu"

Szanowni Państwo,
w załączeniu przekazujemy informację dotyczącą XII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z cyklu "Pacjent, pielęgniarka-partnerzy w działaniu"
Konferencja odbędzie się w Krakowie w dniach 25 - 26 maja br.
Szczegóły na stronie http://www.su.krakow.pl/konferencje/pacjent-pielegniarka/ a także w załączniku.

Konferencja "Zagrożenia zdrowotne kobiet w XXI wieku"

W imieniu Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu zapraszamu na konferencję pt.
"Zagrożenia zdrowotne kobiet w XXI wieku",
która odbędzie się 21.04.2017r. w godz. 09.00-15.00 w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu ul. Noskowskiego 12/14 (wejście od ul. Wieniawskiego 17/19).
Szczegóły i karta zgłoszenia w załączeniu.

Opinia Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Pielęgniarstwa Rodzinnego w sprawie podawania leku Methotrexat o nazwie Metex

W załączniku znajduje się opinia Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Pielęgniarstwa Rodzinnego Beaty Ostrzyckiej, w sprawie podawania leku Methotrexat o nazwie Metex drogą podskórną przez pielęgniarki podstawowej opiece zdrowotnej.

Plik do pobrania tutaj

Program wspierający kobiety żyjące z HIV

Zakażenie HIV dla kobiety, oprócz konsekwencji zdrowotnych, zazwyczaj wiąże się ze szczególnie dużym obciążeniem psychicznym. Bez odpowiedniego wsparcia trudno kobietom żyjącym z HIV sprostać wyzwaniom, jakimi są m.in. akceptacja zakażenia, ujawnienie go najbliższym czy uzyskanie dobrej jakości opieki medycznej. Z pomocą przychodzi im Program SHE – w 2012 roku w ramach Programu odbył się cykl pięciu otwartych warsztatów edukacyjnych, od 1 stycznia dostępna będzie strona internetowa, stworzona z myślą o szczególnych potrzebach kobiet żyjących z HIV.

Więcej informacji znajduje się w załączniku do pobrania.

Serwis edukacjapacjenta.pl

Od 01.10.2012 funkcjonować rozpoczął edukacyjny serwis www.edukacjapacjenta.pl, którego adresatem są Pielęgniarki i Położne na co dzień edukujące pacjentów z zakresu Pediatrii (m.in. szczepień, dermatologii, higieny i opieki nad noworodkiem, prawidłowego odżywiania dziecka itp.) na ternie całego kraju.

Podstawową funkcjonalnością serwisu jest:
 • Szeroki dostęp do oferowanych na rynku przez Firmy Farmaceutyczne i Towarzystwa Naukowe materiałów edukacyjnych, pomocy szkoleniowych, wyrobów medycznych (np.: glukometr) czy próbek produktów (np.; dermokosmetyków, odżywek dla dzieci itp.) – całkowicie bezpłatnie.
 • Możliwość komentarzy, ocen i porównania między sobą dostępnych na rynku materiałów edukacyjnych i pomocy szkoleniowych, co bezpośrednio wpłynie na aktywizację środowiska Pielęgniarek i Położnych w celu wymiany opinii i doświadczeń
 • II Ogólnopolska Konferencja "Współczesne wyzwania w ochronie zdrowia pracujących"

  Szanowni Państwo
  zapraszamy do wzięcia udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji "Współczesne wyzwania w ochronie zdrowia pracujących", która odbędzie się 17-18 marca 2017 w Centrum Kongresowo - Wystawienniczym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa.
  (....)

  Odpowiedź na Stanowisko Nr l Delegatów XXVII Okręgowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych

  Odpowiedź Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na stanowisko Nr l Delegatów XXVII Okręgowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych w Zamościu z dnia 23 marca 2012 roku w sprawie zmian dotyczących wydłużenia wieku emerytalnego

  Zyczenia z okazji Dnia Pielęgniarstwa Operacyjnego

  Szanowni Państwo,
  informujemy, że 15 lutego jest obchodzony Dzień Pielęgniarstwa Operacyjnego - święto ustanowione przez Europejskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Bloku Operacyjnego (EORNA) - ma na celu głównie promocję tej specjalności.

  Debata Opieka długoterminowa a zmiany systemowe w Polsce

  Szanowni Państwo,
  poniżej zamieszczamy zaproszenie i informacje dotyczące debaty "Opieka długoterminowa a zmiany systemowe w Polsce", która odbędzie się 9. 02 .2017 r. w Warszawie.

  VII Karkonoski Kongres Naukowo - Szkoleniowy

  Szanowni Państwo,
  w imieniu Stowarzyszenia Wspierania Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Jeleniej Górze zapraszamy na VII Karkonoski Kongres Naukowo - Szkoleniowy, który odbędzie się 17-18 marca 2017r. w Karpaczu.
  (...)

  IV Konferencja Naukowo–Szkoleniowa „Nowoczesna sterylizacja wyrobów medycznych. Profilaktyka zakażeń szpitalnych”.

  W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Sterylizacji Medycznej i CSR DAN–MED
  serdecznie zapraszamy do udziału w IV Konferencji Naukowo–Szkoleniowej „Nowoczesna sterylizacja wyrobów medycznych. Profilaktyka zakażeń szpitalnych”. (....)

  Konkurs "Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2016"

  Szanowni Państwo,
  w imieniu Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Lublinie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi Konkursu "Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2016". Szczegóły w załączonych plikach

  Oświadczenie w sprawie sposobu przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze

  Oświadczenie prezesów samorządów zawodowych dotyczące Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 roku w sprawie sposobu przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym nie będącym przedsiębiorcą

  Magazyn Pielęgniarki i Położnej

  Magazyn Pielęgniarki i Położnej
  Zawodowy punkt widzenia
  Ogólnopolski miesięcznik zawodowo-środowiskowy
  Oficjalne czasopismo Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych
  (...)

  Uroczysty strój zawodowy pielęgniarki, położnej, pielęgniarza, położnego

  Szanowni Państwo,
  informujemy, że NRPiP realizując zadania wynikające z ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej podjęła uchwałę NR 96/VII/2016r. z dnia 22 czerwca 2016r. w sprawie określenia uroczystego stroju zawodowego pielęgniarki, położnej, pielęgniarza, położnego oraz zasady jego używania.
  Stroje można zamawiać w Firmie Altreva Polska Sp. z o.o. 91-402 Łódź ul. Pomorska 100, adres e-mail: nowinska@mornow.pl tel. 606 485 063.
  Poniżej uchwała nr 96/VII/2016 wraz z załącznikami.

  Informacja z Ministerstwa Zdrowia

  Szanowni Państwo,
  w załączeniu przekazujemy informację z Ministerstwa Zdrowia odnośnie braku dopełnienia obowiązku zgłaszania pielęgniarek i położnych do oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia.
  Zwracamy się z prośbą o zapoznanie z informacją.

  Kurs języka angielskiego dla pracowników placówek medycznych

  Szanowni Państwo,
  w załączeniu przesyłamy informacje nt. specjalistycznych kursów języka angielskiego dla pracowników placówek medycznych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

  „Konkurs na wzorcowo leczoną ranę”

  Szanowni Państwo
  zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi "Konkursu na wzorcowo leczoną ranę".
  Konkurs przeznaczony jest dla osób z wykształceniem medycznym - pielęgniarskim lub lekarskim. Konkurs ma na celu zachęcić przedstawicieli zawodów medycznych do wyboru metod leczenia ran bezpiecznych dla pacjenta, oraz skutecznych, zgodnych z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, Europejskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Światowej Unii Towarzystw Leczenia Ran. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać studium przypadku leczonej rany wraz z opisem.(...)

  Wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc powołała Wojewódzką Komisję do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych.

  Komisja ma zadanie ustalić czy podczas leczenia szpitalnego doszło do nieprawidłowości czyli zaistnienia tzw. zdarzeń medycznych, za które należy się odszkodowanie.

  XIII Kongres Pielęgniarek Polskich

  Szanowni Państwo,
  zapraszamy do wzięcia udziału w Kongresie Pielęgniarek Polskich. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Kongresu pod linkiem http://kongres.ptp.na1.pl/

  XXVI Okręgowy Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy OIPiP w Zamościu - 27 października 2011

  Na mocy Uchwały 316/V/11 ORPiP w Zamościu z dnia 23.09.2011 r. zwołuje się XXVI Okręgowy Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy OIPiP w Zamościu, który odbędzie się 27 października 2011r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Gościńca "Magnat" Kalinowice 175d k. Zamościa.
  W załączeniu lista delegatów wybranych na zebraniach wyborczych na okres VI kadencji w latach 2011 - 2015.

  Nabór uczestników na kursy specjalistyczne w Lublinie

  Szanowni Państwo,
  informujemy, że Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Lublinie w ramach projektu "Nowoczesne pielęgniarstwo w realizacji świadczeń zdrowotnych" współfinansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego rozpoczyna nabór kandydatów na bzepłatne kursy specjalistyczne dla pielęgniarek i położnych

  Stanowisko nr 1 Prezydium NRPiP przyjęte w dniu 30 maja 2016 r.

  Szanowni Państwo
  w załączniku zamieszczam Stanowisko nr 1 Prezydium NRPiP przyjęte w dniu 30 maja 2016 r. w sprawie strajku pielęgniarek i położnych w Instytucie "Pomniku - Centrum Zdrowia Dziecka"

  Korespondencja z Prezydentem RP w/s Narodowej Rady Rozwoju

  Szanowni Państwo w załączniku przekazuję korespondencję Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z Prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie składu Naczelnej Rady Rozwoju.

  INFORMACJA PSPP

  Szanowni Państwo
  poniżej przesyłamy informację Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych

  XIII KONGRES PIELĘGNIAREK POLSKICH

  Szanowni Państwo
  zachęcamy w imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, do zapoznania się z informacjami na temat XIII Kongresu Pielęgniarek Polskich.

  Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

  Poniżej znajdziecie Państwo pismo informujące o działaniu platformy e-learningowej, która została utworzona w ramach zrealizowanego przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia Projektu „Poprawa jakości zarządzania w ochronie zdrowia poprzez popularyzację wiedzy na temat technologii ICT”.

  XXIV Zjazd Sprawozdawczy Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Zamościu

  26 marca 2010 r. odbył się XXIV Zjazd Sprawozdawczy OIPiP w Zamościu.

  Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych

  Ministerstwo Zdrowia – Departament Pielęgniarek i Położnych informuje o możliwości kształcenia pielęgniarek i położnych w ramach Projektu systemowego „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu II, Działania 2.3, Poddziałania 2.3.2 Doskonalenie zawodowe kadr medycznych

  Stanowisko Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

  Stanowisko Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych w sprawie poparcia działań podjętych przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych dotyczący sprzeciwu wobec projektu ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej i innych ustaw.

  Treść stanowiska

  Notatka ze spotkania Konsultantów Krajowych i Wojewódzkich w dziedzinie pielęgniarstwa i położnictwa w Ministerstwie Zdrowia

  W dniu 11 grudnia 2007 roku w Departamencie Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia odbyło się spotkanie konsultantów krajowych i wojewódzkich w dziedzinach pielęgniarstwa i położnictwa.
   
  « powrót|drukuj