Skip Navigation
 


Archiwum

„Konkurs na wzorcowo leczoną ranę”

Szanowni Państwo
zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi "Konkursu na wzorcowo leczoną ranę".
Konkurs przeznaczony jest dla osób z wykształceniem medycznym - pielęgniarskim lub lekarskim. Konkurs ma na celu zachęcić przedstawicieli zawodów medycznych do wyboru metod leczenia ran bezpiecznych dla pacjenta, oraz skutecznych, zgodnych z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, Europejskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Światowej Unii Towarzystw Leczenia Ran. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać studium przypadku leczonej rany wraz z opisem. Studium powinno zawierać zdjęcia z procesu leczenia (jeśli praca zostanie nadesłana w formie papierowej- kolorowe zdjęcia) wykonane w odstępach czasowych ok 2-3 tygodniowych – w przewlekłym owrzodzeniu lub 3-5 dni w ranie ostrej. W dokumentacji należy podać informację co do etiologii powstania rany, oraz informację co do rozpoznania rany, oraz informację odnośnie dotychczasowych metod leczenia miejscowego. Należy opisać stosowane metody leczenia rany – cały proces postępowania z raną, które będą poddawane ocenie. Minimalny czas obserwacji wynosi 7 dni w ranie ostrej oraz 3 tygodnie- 2 miesięcy w ranie przewlekłej.
Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród dla trzech najlepiej ocenionych prac będzie miało miejsce w dniu 31.03.2017 roku na V Konferencji Naukowo – Szkoleniowej nt.„Trudności i wyzwania w leczeniu ran ostrych i przewlekłych”, która odbędzie się w dniu 31.03.2017 roku w Domu Lekarza w Katowicach.
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszę o przesłanie swojej pracy do dnia 3.03.2017 roku na adres:
email: merytoryczny2@izbapiel.katowice.pl lub listownie na adres:
Iwona Woźniak Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Przewodnicząca Zespołu ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego Ul. Francuska 16 40-027 Katowice z dopiskiem „Leczenie ran”
Proszę o podanie adresu lub numeru telefonu w celu skontaktowania się z zwycięzcami konkursu.
 
 
« powrót|drukuj